AKTIVITYGALÉRIAPastorácia

Tábor Dávid 2021´

Posledný júlový víkend bol pre nás mužov výnimočný. V piatok, niektorí z nás už vo štvrtok, sme plní očakávania vyrazili do hôr na stretnutie, ktoré nás malo posunúť nielen bližšie k Bohu, ale aj navzájom jeden k druhému. Miesto konania duchovnej obnovy na nachádzalo vo východnej časti Nízkych Tatier v nadmorskej výške 1150 metrov s názvom Vlčia chata. Už samotná poloha a krása okolitej prírody predurčuje toto miesto k tomu, aby sa človek otvoril a priblížil k Bohu, ktorý je nekonečne milosrdný Otec.

Po privítaní pánom farárom Dušanom a následnom ubytovaní bolo prvé zamyslenie. Obsahom a zároveň hlavnou témou tohtoročnej duchovnej obnovy bol sv. Jozef a jeho spravodlivosť. Z Jozefových čností mimoriadne vyniká práve táto. Jozefova spravodlivosť spojená s vierou a láskou voči Bohu i ľuďom bola základom všetkých ďalších čností. Po zamyslení a diskusii nasledovala večera – pečená ryba, ktorú pre nás pripravil brat Albert. Piatkový večer sme si ešte spríjemnili rozprávaním a spevom pri ohni.

V sobotu ráno sme sa vydali na túru. Keďže nám počasie moc neprialo, prišli sme „len“ na poľovnícku chatu Smrečiny – Coburgov kaštieľ, miesto, z ktorého je krásny výhľad na Kráľovu hoľu a Vysoké Tatry. Toto miesto dýcha históriou. Chata patrila medzi obľúbené miesta bulharského cára Ferdinanda I. Coburga, ktorý na Slovensku prežil časť svojho života.

Po návrate do „základne“ sme sa pustili do varenia guľáša. Nasledovali spoločenské hry, streľba z plynovej pištole i vzduchovky, hod klátom či hod nožmi na terč. Po výbornej večeri sme mali druhé zamyslenie, po ktorom nasledovala modlitba posvätného ruženca. Deň sme zakončili spevom pri ohni.

Posledný deň duchovnej obnovy sme začali sv. omšou, pri ktorej sme boli povzbudení posledným zamyslením o sv. Jozefovi. Nasledovali raňajky, upratovanie chaty a cesta domov, k svojim rodinám.

Ďakujeme za možnosť prežiť tento čas spolu ako spoločenstvo mužov, kde každý osobitne prežíva svoju vieru a spolu sa snažíme kráčať v ústrety milosrdnému Otcovi po ceste k zrelosti muža.

MZ